تبلیغات
معرفی رشته ها دانشگاهی و بازار کار - بیوفیزیک
 
معرفی رشته ها دانشگاهی و بازار کار
                                                        
درباره وبلاگ

این وبلاگ برای راهنمایی و معرفی رشته ها و گرایش های انها و بازار کار برای رشته ها است
مدیر وبلاگ : حسین.م
نویسندگان
نظرسنجی
ایا برنامه ای برای تحصیل در خارج از کشور دارید ؟

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دوشنبه 24 بهمن 1390 :: نویسنده : حسین.م

بیوفیزیک

بیشتر دو گروه از فارغ التحصیلان کارشناسی در رشته بیوفیزیک ادامه تحصیل می دهند: زیست شناسی و فیزیک. بیوفیزیک در دانشکده های "علوم زیست شناسی"، شیمی، پزشکی، کامپیوتر و گاها فیزیک، ساختار، عملکرد، برهمکنش ها و دینامیک بیوماکروملکولها شامل پروتئینها، پپتیدها، اسیدهای نوکلئیک، غشاهای بیولوژیک و... را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین بررسی اثرات تشعشعات و پرتوهای الکترومغناطیسی بر موجودات زنده و نیز کاربردهای این پرتوها از زمینه های دیگری است که در این رشته دنبال می شود. در زمینه اخیر، اغلب در دانشکده های فیزیک و پزشکی جستجو می توان نمود. از گرایشهایی که برخی دانشجویان بیوفیزیک در آن ادامه تحصیل می دهند، بیو انفورماتیک، زیست شناسی ساختاری (Structural Biology)، زیست شناسی محاسباتی(Computational biology)، بیوشیمی فیزیک، نانو بیوفیزیک، نانوبیوتکنولوژی و زیست شناسی پرتوی است. انواع تکنیکهای اسپکتروسکوپی از جمله فلورسانس و NMR، تکنیکهای Cryo-electron microscopy، Circular Dichroism، X-ray Crystallography و تکنیکهای محاسباتی چون شبیه سازى دینامیك مولكولى Molecular Dynamics Simulation, شبیه سازى داكینگ Docking Simulation و هومولوژی مدلینگ در این رشته کاربرد عمده ای دارند.

جهت دریافت پذیرش در بیوفیزیک اغلب فقط مدارکی که در گرفتن پذیرش به آنها اشاره شده است، مورد نیاز می‌باشد، اما جهت گرفتن پذیرشدر برخی از دانشگاه‌های آمریکا علاوه بر مدارک فوق از شما می‌خواهند تا امتحانGRE Subject را نیز داده، نتایج آن را به همراه سایر مدارک ارسال نمایید. لازم به ذکر است که امتحانات GRE General برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا لازم است و بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای دیگر احتیاج به این امتحانات ندارند.

اغلب این زمینه ها را به راحتى میتوان مرتبط با لیست ارایه شده در زمینه "هایتك" دانست ولى به استثناى رشته هاى نانو بیوفیزیك و نانوبیوتكنولوژى، زمینه هاى دیگر معمولا در روند گرفتن ویزا مشكلى ایجاد نمى نمایند. حتى در مواردى افرادى كه در زمینه زیست شناسی محاسباتی پذیرش داشتند سریعتر از بقیه ویزا دریافت كرده اند.

نوع مطلب : بیوفیزیک، 
برچسب ها : بیوفیزیک بازار کار گرایش راهنمایی،